dlaczego hazardzisci przegrywaja

Wiele osób rozpoczynających swoje przygody z hazardem uważa, że granie to w większości wygrane. Z takim sposobem myślenia można bardzo łatwo stracić kontrolę nad swoimi wydatkami. Prawdą jest to, że hazard to wygrane oraz przegrane i te ostatnie pojawiają się jednak podczas gry stosunkowo częściej. Jeśli gracz zrozumie to na samym początku, to może uniknąć wielu niezbyt ciekawych sytuacji. Wielu hazardzistów od razu jednak przechodzi do ataku, co nie zawsze kończy się dobrze.

Poniżej chcielibyśmy wytłumaczyć, dlaczego hazardziści przegrywają i na jakie błędy najlepiej uważać, a jak zdecydujesz się na grę, sprawdź nasz ranking kasyn online.

Gracze często nie wiedzą, kiedy przestać grać

Hazardziści bardzo często wczuwają się do tego stopnia, że nie są w stanie określić, kiedy zakończyć grę. Często spędzają przy slocie godziny i wydają znacznie więcej niż planowali na samym początku. Najgorzej jest, kiedy graczowi uda się wygrać mniejszą sumę. W tym momencie czuje on nadzieję, że rzeczywiście tym razem może uda mu się wygrać większą sumę.

W taki sposób właśnie zaprogramowane są sloty. Gracz ma możliwość wygrania od czasu do czasu, ale warto wiedzieć, że zazwyczaj są to całkiem małe sumy. Prawdą jest, że zazwyczaj większe sumy się nie pokazują i gracz wydaje o wiele więcej niż wygrywa, czekając na swoją wygraną. W tym przypadku dobrym pomysłem nie jest spontaniczna gra, ale planowanie każdej rozrywki. Niestety osoby, które podchodzą do tego zbyt lekko, przegrywają.

Hazardziści za bardzo wierzą w wygraną

Hazardziści to bardzo często osoby, które naprawdę wierzą w wygraną. Czasem nie potrafią myśleć realistycznie i nie chcą lub po prostu odrzucają to, w jaki sposób gry tego typu działają. Gracze, którzy dogłębnie poznają systemy slotów oraz strategie gier karcianych, zazwyczaj wiedzą, kiedy przestać grać i statystycznie przegrywają mniej niż osoby, które podchodzą do gry zbyt spontanicznie. Nawet jeśli zdarzy się im przegrana, to wiedzą, że jest to pewnego rodzaju konsekwencja, która podczas gry jest czasem nieunikniona.

Motyw wygranej jest bardzo silny i prowadzi on setki graczy do przegranej. Statystyki pokazują, że w większości hazardziści, którzy zasiadają do stołów, przychodzą po to, aby wygrać. Jest to już alarmujące, ponieważ hazard nie jest sposobem na zarobek, a jest jedynie rozrywką jak na przykład wędkarstwo. Nie zawsze można oczekiwać, że po kupieniu drogiego sprzętu złowimy rybę, ale za to sam proces łowienia jest przyjemny i relaksuje. Tak samo wygląda sprawa hazardu. Jest to rozrywka, która może tymczasowo zrelaksować i odwieść od codzienności, ale wadą jest oczekiwać od niej korzyści.

Emocjonalne połączenie z grą

Kolejnym błędem hazardzisty jest to, że przywiązuje sentyment do gry, co zdarza się nader często. Dobrze jest mieć swoje ulubione gry i do nich powracać, ale nie można uzależniać od nich swoich poczynań. Jest to tak naprawdę początek uzależnienia, kiedy gracza cieszą wyłącznie wygrane. Niezdrowo jest nastawiać się wyłącznie na wygrane i to ich oczekiwać, ponieważ prawdą jest, że podczas gry pojawiają się i wygrane i przegrane.

W przypadku, kiedy gracz jest zbyt pozytywnie nastawiony do gry, łatwo jest przekroczyć pewną granicę i zacząć przegrywać. Nie dotyczy to hazardzistów, ale są również osoby, które podchodzą do gry bardzo negatywnie, wręcz oczekując przegranej, co również nie jest najlepszym pomysłem. Dobrze jest zachować stoicki spokój i przygotować się na każdą możliwość. Niestety hazardziści bardzo często oczekują wygranej. Nie dopuszczają do siebie myśli, że przegrana jest możliwa, przed oczami wciąż mają duże sumy wygranej.

Hazardziści mogą borykać się z początkami uzależnienia

Najsmutniejszym powodem, dla którego hazardziści przegrywają jest to, że borykają się z początkami uzależnienia lub po prostu już potrzebują pomocy. Bardzo łatwo jest przyzwyczaić się do bardzo wysokiego poziomu endorfin, a umysł człowieka działa sprytnie, ponieważ ich poziom utrzymuje się jeszcze dobrą chwilę po największym wybuchu tego hormonu. Nawet jeśli gracz przegrywa, czasem to do niego nie dociera i w rezultacie nie przestaje grać, a to tylko sprawia, że przegrywa jeszcze więcej.

W przypadku uzależnionych hazardzistów liczy się już nie tylko wygrana, ale sam proces gry, czyli możliwość odczucia tego, co przy każdej rozgrywce, czyli przypływ endorfin. Okazuje się, że już nic innego nie jest w stanie dostarczyć uzależnionym graczom tak wysokiego poziomu tego hormonu, dlatego nieważne, czy gracz wygrywa, czy przegrywa, dążą oni do gry za wszelką cenę. Nietrudno jest przewidzieć, że z takim nastawieniem najczęściej się przegrywa, co prowadzi do tragicznych sytuacji. Warto jest więc korzystać z rozwiązań, które nie pozwolą się uzależnić i dobrze poznać grę od podszewki.