Kościany Poker, inaczej znany jako po prostu Poker Dice, to jedna z odmian pokera oraz kości, która łączy obie te gry. Jest to interesujące połączenie, którego warto spróbować, jeśli jest się wielbicielem jednej lub drugiej gry. Możliwe, że właśnie Kościany Poker sprawi, że gracz stanie się również fanem tej drugiej gry, na której bazują zasady Poker Dice. Poniżej chcielibyśmy wytłumaczyć wszystkie zasady Kościanego Pokera, na czym polega ta gra, jakie można z niej wynieść korzyści oraz wiele więcej. Przeczytaj więc nasz artykuł i spróbuj zagrać w tę grę, aby odkryć jej wszystkie tajemnice. Zapraszamy do lektury. 

Czym jest gra Kościany Poker

Dice Poker to bardzo ekscytująca gra, która powstała niedługo po tym, jak na rynku pojawiła się klasyczna wersja tej gry. Od tego momentu na rynku można znaleźć naprawdę sporo wersji pokera i samych kości. Więcej o możliwych do wyboru wersjach pokera możesz dowiedzieć się na przykład na stronie typu: https://www.888poker.com/magazine/strategy/poker-variations. Zasady Kościanego Pokera nie są skomplikowane. Do gry gracze potrzebują jedynie kości, czasem żetonów, zależy w jaki sposób dane osoby chcą grać. W grze nie pojawiają się wcale karty, ich rolę pełnią kości. To właśnie z nich tworzy się wszystkie pokerowe kombinacje, a w jaki sposób, to jeszcze wytłumaczymy. 

Dice Poker jest jedną z mniej popularnych wersji tej gry, jednak można ją spotkać w kasynach online, a nawet w kasynach stacjonarnych. Najlepiej szukać jej w dobrze wyposażonych stronach, ponieważ mniejsze witryny raczej decydują się na bardziej popularne wersje. Nie da się jednak ukryć, że Kościany Poker również ma swoich fanów, a dobre kasyna internetowe o tym wiedzą i starają się takim graczom dogodzić. 

Szczegółowe zasady Dice Pokera

Zasady Dice Poker to po prostu połączenie reguł pokera oraz kości, a niektóre z nich się zazębiają. Gracze siadają do stołu w liczbie od 2 do maksymalnie 6. Oczywiście uczestników może być więcej, ale trzeba być świadomym, że im więcej uczestników, tym dłuższa oraz bardziej skomplikowana rozgrywka się staje. Na początku gracze stawiają swój zakład, który musi być w każdym przypadku taki sam, a jest on podyktowany przez pierwszego gracza. Następnie każdy z graczy rzuca kośćmi. Każdy z nich ma 3 rzuty. Podczas każdego rzutu można pominąć te kostki, które nie pasują do danej kombinacji i to właśnie nimi się rzuca. 

Nie można również zapominać o tym, jakie kombinacje można wylosować podczas gry. Zostały one zaczerpnięte z pokera, ale wiadomo, że trzeba było pominąć wszystkie te, które są związane z kolorami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klasterach w klasycznym pokerze, możesz o nich przeczytać tutaj: https://www.cardplayer.com/rules-of-poker/hand-rankings. Do tego każda kombinacja ma swoją punktację, a każda z nich może być naprawdę różna w zależności od tego, co gracz wylosuje. Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat kombinacji w Dice Poker:

Po zliczeniu wszystkich punktów wyłania się zwycięzcę. Osoba z największą liczbą punktów zgarnia wszystkie zakłady na stole, w postaci pieniędzy lub żetonów. Następnie ustawia się kolejną rundę Kościanego Pokera, gracze mogą zdecydować, czy chcą w niej brać udział. Ze względu na to, że Dice Poker nie ma kart, a każdy ma te same kości, ciężko jest ustalić dany system gry. Większość akcji zależy głównie od szczęścia. Możesz jednak spróbować gry w Kościanego Pokera, możliwe, że ta technika gry Ci się spodoba.