POKER

Każda przygoda ma swój początek. Drobny krok, stawiany niepewnie na nowym szlaku, rozpoczyna wędrówkę w nieznane. Ono bardzo pociąga, ale i budzi niepokój, strach, niepewność. Nie inaczej jest w przypadku takich gier jak poker na pieniądze online. Wielokrotnie mogłeś oglądać tę grę w telewizji lub grać ze znajomymi na zapałki. Poker internetowy nie różni się niczym od tego klasycznego. Oprócz oczywistej sprawy, jaką jest platforma, gdzie rozgrywka się toczy. Jeśli jesteś początkującym graczem pokera online lub pokera w ogóle, przygotowaliśmy dla Ciebie 5 top wskazówek. Jesteśmy pewni, że ułatwią one Tobie rozgrywkę oraz sprawią, że nie popełnisz błędów, które mogą Cię mocno zrazić i narazić na utratę pieniędzy. Zaczynamy!

Numer 1 – świadomość gry

Wiele osób przystępuje do pokera online z myślą, że będzie prosto…o wiele prościej przynajmniej niż w prawdziwym kasynie. W pewien sposób mają rację. Systemy komputerowe liczą za graczy schodzące karty, wskazują prawdopodobieństwo. Robią sporą robotę za graczy. Jednak bez widoczności innych zawodników, mamy tylko liczby i bazujemy na przewidywaniu. Niemożność obserwowania reakcji znacząco utrudnia całościowy ogląd. Należy pamiętać, że poker nie jest grą przypadku, owszem nie mamy wpływu (nikt nie ma) na to, co dostaniemy do ręki, a co przeciwnicy. Jednak to jak tym zagramy, jest w naszych rękach. Warto to mieć na uwadze, że przypadku pokera online liczy się przede wszystkim analiza. Na jej podstawie wchodzimy do gry lub się wycofujemy. W przypadku sieci nawet klasyczni ryzykanci dwa razy się zastanawiają. Więc jeśli jesteśmy początkujący, zróbmy tak samo – ostrożnie i pamiętajmy strategia strategią, a fart fartem.

Numer 2 – trening i zasady

Gra bez znajomości zasad nie jest najmądrzejszym posunięciem. Dlaczego? Ponieważ bez nich zwyczajnie nie wiemy, co po czym następuje, kiedy jest koniec, kiedy nasz ruch. Niekiedy spowalniamy w ten sposób grę lub, co gorsza wybieramy na oślep – chybił-trafił w pokerze, jest bez sensu. Najpierw wchodzimy w grę, dany wariant np. Texas Hold’em, i zapoznajemy się z regułami. Jeśli je zrozumieliśmy, wówczas uruchamiamy tytuł. Najlepiej robić to w miarę możliwości na tytułach darmowych. Wersje demo są właśnie do tego stworzone. Na pieniądze gramy tylko wtedy, gdy już coś więcej rozumiemy i gra przychodzi nam płynnie. Jeśli takiej możliwości nie ma, szukamy gry na jak najniższe stawki, może nawet za grosz… W każdym razie, jeśli nie będziemy trenować, to zwyczajnie nie będzie nam szło lub przegapimy oczywiste sytuacje.

Numer 3 – obserwuj

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z pokerem, dobrze jest uzupełniać teorię obserwacją. Oglądaj pojedynki pokerzystów, sprawdzaj statystyki, analizuj przebieg każdej rundy. W internecie jest pełno różnych poradników, niektóre są płatne, dzięki którym poznasz tajniki rozgrywki. Tworzą je ci, którzy już osiągnęli sukces, wygrali niejeden turniej i stali się najlepsi w swoim fachu. Teraz za cel wzięli sobie przekazanie wiedzy, z czego również mają dodatkowy dochód. A od kogo się najlepiej uczyć jak nie od najlepszych?

Numer 4 – przede wszystkim analiza

Wielkie wygrane kuszą i sumą, i chęcią ich uzyskania, dla satysfakcji. Najprostszym do tego sposobem jest gra na wysokie stawki, szybka, dynamiczna, na kilka rąk, nieszablonowa. Poznaj najsłabsze ręce w pokerze przy okazji. Jednak jeśli się uczysz, to zwyczajnie odpuść sobie ten wysoki pułap. Daj sobie czas – kiedyś każdy się uczył. Wybiera tylko demo, graj na niskich stawkach i zaczynaj od pojedynczego stołu. Analizuj i ucz się, to podstawa do zwycięstwa i pojęcia sensu pokera. Nie ma też żadnych systemów do gry, tu liczy się tylko czysta matematyka. Jeśli szanse są, wtedy wchodzimy, jeśli są marne, wycofujemy się. Tu nie ma miejsca na brawurę, popisy i udowadnianie czegokolwiek wirtualnym przeciwnikom. I pamiętaj, by zbyt szybko nie podnosić sobie poprzeczki!

Numer 5 – na luzie!

Nigdy nie zapominaj, że wszystko powinno przynosić frajdę, satysfakcję i zadowolenie. Nigdy nie siadaj do stołu zły i sfrustrowany. Nie szukaj czasu na grę kosztem pracy, obowiązków i rodziny. Nigdy nie graj też za ostatnie pieniądze lub z myślą o szybkim wzbogaceniu się. Nie tędy droga. Na luzie! Traktuj to jako zabawę w wolnym czasie – jeśli wygrasz to super, jeśli nie to też się nic nie stanie. Nie ma nic gorszego niż popaść w szpony czegokolwiek, zwłaszcza hazardu. Może on być częścią życia, ale nie może stać się sposobem na życie. W życiu chodzi o to, by samemu rozdawać karty… Nie mniej najważniejsze jest całej grze to, żebyś się dobrze bawił. Jeśli tak od początku nie jest lub przestajesz się dobrze bawić – odpuść. Obserwuj, jak się zachowujesz, podpytuj bliskich o swoje zachowanie. Jeśli coś będzie niepokojącego – wyloguj się.

Podsumowanie

Potraktuj opisane wyżej wskazówki na poważnie. Weź je sobie do serca. Pamiętaj, by grać odpowiedzialnie albo nie graj w ogóle. Daj sobie czas, korzystaj z porad najlepszych, ucz się, studiuj rozgrywkę i analizują ją. Wyciągaj wnioski. Ucz się najlepiej za darmo. Spójrz na siebie obiektywnie – jest cienka granica pomiędzy byciem mistrzem pokera a hazardzistą, nie przekraczaj jej!